На официална церемония в Ритуалната зала на Община Панагюрище 17 зрелостници от Випуск 2026 на Средно училище „Нешо Бончев“ и Професионална гимназия по индустриални технологии, мениджмънт и туризъм „Проф. Лъчезар Цоцорков“ получиха отличието „Златен ключ“. Наградите бяха връчени от кмета на община Панагюрище Желязко Гагов, който се обърна към абитуриентите с думите: „Вие превръщате труда в талант, постоянството – в успех, а мечтите – в посока. Помнете, че началото на вашия полет към успешното ви бъдеще е Панагюрище. Бъдете вдъхновени! Бъдете здрави! Работете за България и за нашето по-добро бъдеще.“ Кметът отправи и специални поздравления към учителите, класните ръководители и директорите на двете учебни заведения за тяхната всеотдайност и принос към успехите на младите хора. Отличието „Златен ключ“ се присъжда ежегодно на ученици, завършили средното си образование с отличен успех над 5,80. На церемонията присъстваха директорът на СУ „Нешо Бончев“ г-жа Снежина Машева, заместник-директорът на ПГИТМТ „Проф. Лъчезар Цоцорков“ г-жа Мариета Раленекова, както и класните ръководители на зрелостниците – Радка Семова, Марин Кушлов, Нистор Хаинов и Райна Паланкалиева. С отличието „Златен ключ“ Община Панагюрище за поредна година изразява признанието си към най-успешните зрелостници и насърчава стремежа към знания, високи постижения и активна гражданска позиция.
По темата има и допълнителна публикация от PIA News.
Материалът е генериран автоматично от система на PNGDNES на база публично достъпни публикации от местни и регионални медии. Панагюрище днес, не е първоизточник и не носи отговорност за точността, пълнотата и актуалността на информацията в оригиналните публикации. За пълния контекст вижте посочените източници.